MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY „ Wesołego Alleluja” ROZSTRZYGNIĘTY!

Po raz jedenasty Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Woli Zgłobieńskiej zorganizowała Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „ Wesołego Alleluja”, do którego zaprosiła dzieci przedszkolne oraz uczniów szkół podstawowych z kraju i ze świata.

Główne cele przyświecające konkursowi to: pobudzanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży, ukazanie tradycji narodowych związanych ze Świętami Wielkanocnymi, wychowanie w duchu szacunku dla wartości chrześcijańskich i rodzinnych. Tegoroczna edycja została uhonorowana patronatem  Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Starosty Rzeszowskiego, Burmistrza Boguchwały, Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale oraz Prezesa Banku Spółdzielczego w Niechobrzu.  Podobnie jak w latach poprzednich patronat medialny sprawowało „ Via” Katolickie Radio Rzeszów, które w swoich audycjach promowało to artystyczne wydarzenie.

Na XI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „ Wesołego Alleluja” przyjęto 928 kartek wielkanocnych ze 150 szkół z Polski i z zagranicy. W budynku szkolnym zorganizowano wystawę nadesłanych prac, które głosiły radość Zmartwychwstania Pana Jezusa, zachwycały bogactwem kolorów, wrażliwością artystyczną i ukazywały tradycje wielkanocne charakterystyczne dla różnych regionów.

Powołana przez dyrektora szkoły Pana Jana Fularza komisja konkursowa w składzie:

– Ks. Paweł Batory – Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Rzeszowie –  przewodniczący komisji

– Ks. Jan Kulig – Proboszcz parafii Wola Zgłobieńska

– Pan Krzysztof Lassota – Sekretarz Gminy Boguchwała

– Pani Anna Wolska – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale wz. Pani Anna Grzebyk

– Pani Anna Chruściel–nauczyciel plastyki w SP w Woli Zgłobieńskiej

– Pan Maciej Sobotowski – Dyrektor Lokalnego Ośrodka Kultury „Wspólnota” w Zgłobniu

w dniu 25 kwietnia 2023 r. rozstrzygnęła konkurs, kierując się przy wyborze prac zgodnością z tematem, przekazem wartości chrześcijańskich i rodzinnych,  walorami artystycznymi oraz estetyką wykonania.

Nagrodzono 15 autorów kartek wielkanocnych w trzech kategoriach wiekowych oraz przyznano 51wyróżnień. Ponadto Katolickie Radio „ Via” Rzeszów sprawujące patronat medialny wyróżniło 3 konkursowe prace plastyczne.

Nagrody dla laureatów ufundowano dzięki pomocy, którą okazali: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Urząd Miejski w Boguchwale, Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale.

Utrzymująca się od lat popularność oraz zainteresowanie konkursem, zarówno w Polsce jak i poza granicami, sprawia dużą satysfakcję organizatorom zachęcając jednocześnie do kontynuowania artystycznego przedsięwzięcia.

Dyrektor wraz z gronem pedagogicznym Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Woli Zgłobieńskiej dziękuje dzieciom – autorom kartek świątecznych, ich opiekunom, komisji konkursowej,  sponsorom oraz wszystkim, którzy pomagali w licznych czynnościach organizacyjnych. To dzięki zaangażowaniu i współpracy wielu osób udało się zrealizować  kolejną edycję międzynarodowego konkursu wielkanocnego.

 

NAGRODY W XI MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM „WESOŁEGO ALLELUJA”

Lp Imię i nazwisko Klasa/lat Szkoła/Placówka Opiekun
1. Szymon Kocoń 3 lata Przedszkole Zgłobień Gabriela Orzech
2. Hanna Kułaga 5 lat MDK Nr 2 Klub

„ Pinokio” Zabrze

Lucyna Mykietyn
3. Aleksandra Raczy 6 lat Publiczne Przedszkole

Nr 45 Rzeszów

Małgorzata Zięba
4. Eliza Działo  6 lat SP Majdan Sieniawski Teresa Mazurek
5. Oliwia Norek Klasa 2 SP Majdan Sieniawski Teresa Mazurek
6. Franciszek Pieniążek Klasa 2 SP Nr 2 Niechobrz Agnieszka Grochowy
7. Karol Ciebiera Klasa 2 SP Zgłobień Bogumiła Dąbrowska
8. Angelo Chan 9 lat School of Creativity

HONG KONG

Stephanie Yip
9. Oliwia Psiuk 9 lat MDK Nr 2 Klub

„ Pinokio” Zabrze

Lucyna Mykietyn
10. Lenart Dubaj Klasa 3 SP Oleszyce Elżbieta Nawrot

Dorota Kornaga

11. Amadeusz Hadrysiak Klasa 4 Publiczna Szkoła Podstawowa Pawłowice Kinga Urbańczak
12. Amelia Jacek Klasa 5 SP Wola Zgłobieńska Anna Chruściel
13. Patrycja Kuśnierz 13 lat SP Limanowa Joanna Fejtek
14. Natalia Kopacz Klasa 7 MOK Kłobuck Renata Włóka
15. Amelia Będzikowska Klasa 8 SP Nr 8 Legionowo Halina Roksela

WYRÓŻNIENIA W XI MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM „WESOŁEGO ALLELUJA”

 

Lp Imię i nazwisko Klasa/lat Szkoła/Placówka Opiekun
1. Martyna Włusek 3 lata Przedszkole w SP Kościelec Beata Kawecka
2. Adam Woźniak 4 lata Przedszkole z Oddziałami Specjalnymi i z Oddziałami Integracyjnymi Nr 48 Zabrze Karolina Jajecznica- Lukosz
3. Kinga Lasota 4 lata Przedszkole Racławówka Julia Gudyka
4. Lena Paszkiewicz 5 lat Samorządowe Przedszkole Przecław Marta Kasperowicz Grażyna Chmura
5. Szymon Busz 5 lat Punkt Przedszkolny

„ Mali Odkrywcy” Zarzecze

Agata Kuźniar
6. Klara Dragan 5 lat Przedszkole Mogielnica Bożena Pisarek
7. Zofia Brandebura 5 lat SP Jadwisin Monika Grupa
8. Oliwier Krupa 5 lat  Niepubliczne Przedszkole

„ Kolorowy Świat Maluszka” Błędowa Zgłobieńska

Magdalena Mirowska
9. Michalina Wojciechowska 5 lat Przedszkole Nr 49

Bielsko- Biała

Barbara Zielińska

Magda Cieśla

10. Julian Sroka 6 lat Publiczne Przedszkole

Nr 45 Rzeszów

Małgorzata Zięba
11. Blanka Salamon 6 lat Punkt Przedszkolny „Kubusiowa Polana” Niechobrz

 

Katarzyna Puła
12. Natalia Kalandyk 6 lat Przedszkole Wola Zgłobieńska

 

Anna Materna
13. Olaf Świetlik 6 lat Przedszkole Nosówka Marlena Wolska
14. Alicja Nowak 6 lat ZS Nowa Wieś Anna Szubierska- Szyszka
15. Hanna Soprych 7 lat Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Pilzno s. Renata Szczyrba
16. Ada Kuźniewska 7 lat MDK Lidzbark Warmiński Marlena Wronowska
17. Alexander Kryjak Klasa 1 Szkoła Polska przy Konsulacie Generalnym RP Nowy Jork Renata Magiera – Cieśla
18. Julia Drzał Klasa 1 SP Boguchwała Beata Turek
19. Amelia Śliż Klasa 1 SP Gniewczyna Łańcucka Marta Pawełek
20. Patrycja Szedler Klasa 1 SP Brzeg Głogowski Anna Tarkowska
21. Karol Materna Klasa 2 SP Nosówka Agnieszka Bijoś
22. Ksawery Król Klasa 2 SP Nr 3 Mielec Bogumiła Witas
23. Gabriela Januszewicz Klasa 2 SP Nowogrodziec Magdalena Kalisz
24. Szymon Kowal Klasa 2 SP Nr 1 Bratkowice Elżbieta Bąk
25. Hanna Gajdek Klasa 2 SP Mogielnica Anna Kocój
26. Zofia Kłaput Klasa 2 Ośrodek Kultury

Tomice

Agnieszka Sienkiewicz
27. Kamila Świder Klasa 3 SP Wola Zgłobieńska Elżbieta Plęs
28. Alina Chornobai Klasa 3 SP Nr 2 Kraśnik Barbara Bronisz
29. Lena Zelwak Klasa 3 MDK Lidzbark Warmiński Marlena Wronowska
30. Przemysław Pieczonka Klasa 3 SP Głowaczowa Wioletta Drożdż- Lorek
31. Ada Czerniewicz Klasa 4 MDK Lidzbark Warmiński Marlena Wronowska
32. Martyna Michalczyk Klasa 4 SP Nr 3 Choszczno Monika Żygieło
33. Szymon Trznadel Klasa 4 SP Nr 2 Niechobrz Małgorzata Świder
34. Agata Żuchowska Klasa 4 SP Zasów Maria Bartoszek
35. Magdalena Przybyło Klasa 4 SP Jadwisin Monika Grupa
36. Martyna Szmulik Klasa 4 SP Kępki Agnieszka Domańska
37. Filip Ratajczak Klasa 4 PSP Pawłowice Kinga Urbańczak
38. Aleksandra Zalewski Klasa 5 Polska Szkoła Trenton

USA

Beata Strzałkowska
39. Kinga Pyziak Klasa 5 SP Nr 2 Chmielnik Lucyna Baj
40. Daria Wróbel Klasa 6 SP Racławówka Elżbieta Kręgielewska
41. Zuzanna Pilch Klasa 6 SP Nr 53 Kraków Aneta Zielińska- Ciężadlik
42. Laura Weselak Klasa 6 ZSP Nr 12 Rzeszów Bożena Sobek
43. Sofia Malashchenko Klasa 6 SP Nowy Żmigród Barbara Tomaszewska
44. Barbara Mikłas Klasa 6 SP Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców Libiąż Katarzyna Brzózka
45. Anna Dzimira Klasa 6 SP Lutoryż Dorota Gołojuch
46. Krzysztof Szpak Klasa 6 ZS Kielanówka Bożena Tereszkiewicz
47. Oliwia Tomczyk Klasa 7 SP Nr 1 Niechobrz Edyta Czarnota
48. Julia Pocica Klasa 8 SP Smarżowa Ewa Wójcik
49. Weronika Bartnik Klasa 8 SP Rudna Wielka Marta Urban
50. Maja Chamik Klasa 8 SP Kalników Leokadia Piękoś
51. Aleksandra Bura Klasa 8 SP Mysłaków Maria Mionsek

 

Katolickie Radio „ Via” Rzeszów sprawujące patronat medialny przyznało wyróżnienia w konkursie:

1. Zofia Mik lat 3 Przedszkole Wola Zgłobieńska – opiekun Iwona Ossoliński

2.Martyna Szeliga klasa 3 SP Wola Zgłobieńska – opiekun Elżbieta Plęs

3.Karolina Włodyga klasa 4 SP Wola Zgłobieńska – opiekun Anna Chruściel

Udostępnij ten wpis...

Andrzej Kawuza

Podobne artykuły