Szkoła Podstawowa w Woli Zgłobieńskiej

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WOLI ZGŁOBIEŃSKIEJ
Zatrzymaj banner przewijany

Baza szkoły

     Baza szkoły rok szkolny 2012/2013

 

 

     Szkoła Podstawowa w Woli Zgłobieńskiej jest sześcioklasową szkołą podstawową, która obecnie liczy 6 oddziałów klas I- VI (I, II, III, IV, V, VI)oraz oddział „0”.

     W szkole uczy się ogółem 93 uczniów. W oddziale zerowym roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne odbywa 27 dzieci- w tym trzynaścioro dzieci sześcioletnich i czternaścioro pięciolatków.

     W budynku szkolnym jest osiem klasopracowni-dość dobrze wyposażonych.

     Na parterze, wiedzę i umiejętności zdobywają siedmio, ośmio

i dziewięciolatki. Edukację wczesnoszkolną w roku 2011/2012 odbywa w klasie pierwszej 1 sześciolatek.

     Pokój nauczycielski- przytulne, od tego roku szkolnego powstałe

pomieszczenie na parterze( na razie bez dzwonka automatycznego).

     Na piętrze znajdują się klasopracownie dla II etapu edukacyjnego. Tu mieści się także dobrze wyposażona sala dla oddziału zerowego i szatnia dla dzieci przedszkolnych. 

     Z pracowni komputerowej mogą korzystać uczniowie na lekcjach informatyki i nie tylko. Inne przedmioty to także zajęcia w ramach TIK, choć z pewnością nie w całym, przeznaczonym na poszczególne przedmioty( wg ramowego planu nauczania) wymiarze.

     W szkole znajduje się również biblioteka, sala gimnastyczna i szatnie.

     Biblioteka- przytulne pomieszczenie, w którym próbujemy zachęcić do czytania i zaproponować alternatywne działania wobec kilkugodzinnego siedzenia przy komputerze.

     Sala gimnastyczna- w niej odbywają się lekcje wychowania fizycznego dla I i II etapu edukacyjnego, zajęcia dodatkowe z gimnastyki korekcyjnej, a także imprezy ogólnoszkolne, zawody i rozgrywki sportowe. Sala gimnastyczna może być również udostępniana młodzieży i dorosłym-poza zajęciami, na zasadach określonych w Zarządzeniu Burmistrza Boguchwały.

     Miejsce zabaw – to salka powstała w ramach Radosnej Szkoły. Mnogość zabawek , gier , przyrządów, sprawia, że proces edukacyjny jest przyjazny dziecku , efektowny , a poprzez to bardziej wartościowy merytorycznie      i metodycznie.

     Szatnie- schludne i przejrzyste – w pobliżu pokoju nauczycielskiego.

 

     W szkole jest także:

 

     Gabinet pielęgniarski - 2 razy w miesiącu- pracuje pani higienistka- pracownik Sokratesa – w ramach podpisanego pomiędzy szkołą i Sokratesem porozumienia, świadcząc pomoc medyczną dzieciom naszej szkoły.

      Świetlica- to pomieszczenie, w którym dzieci pod opieką nauczyciela: odrobią zadanie lub poddadzą się swoim zainteresowaniom, pasjom.

      Pokój socjalny obsługi- tu mieści się m.inn. elektryczna woźna

i monitoring szkolny. Uwaga: monitoring placu szkolnego odbywa się również (od niedawna) od strony Domu Ludowego.

 

      Przy szkole znajduje się:

 

      Plac zabaw – w ramach programu Radosna Szkoła- miejsce dla najmłodszych, w którym każdego niemal dnia można w ruchu odświeżyć umysł, poddać się gimnastyce i zabawie w pełnym tego słowa znaczeniu.

      Boisko sportowe-pozostawimy ( na razie) bez komentarza.

 

 

 

                                               K. S- K

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 15 czerwca 2011 19:00
Dokument wprowadzony do BIP przez: Krystyna Skarbek-Kremza
Ilość wyświetleń: 1526
10 stycznia 2013 15:18 (Andrzej Kawuza) - Zmiana treści zakładki.
10 stycznia 2013 15:06 (Andrzej Kawuza) - Zmiana treści zakładki.
22 marca 2012 19:17 (Krystyna Skarbek-Kremza) - Zmiana treści zakładki.
Realizacja: Superszkolna.pl